Cieľom týžďňa pre hostí je, okrem iného, predstaviť život na Sekieri, ktorý obnáša prácu aj zábavu v zaujímavom prostredí eko-komunity medzinárodných dobrovoľníkov na slovenských lazoch. Časť z nich tu pôsobí v rámci programu Európskej dobrovoľníckej služby.

Počas týždňa sa budeme na 5-7 hodin denne venovať rôznym prácam vonku - budeme okrem iného sadiť stromy, venovať sa dokončeniu stavby plotu okolo novo vysadeneho jedlého lesa. Budeme pripravovať dubové koly, hĺbiť diery a do nich koly osazovať. Okrem toho sa postárame o vysadené stromčeky a kríky tým, že okolo nich rozprestrieme mulč (aby sme pridusili trávu a tým stromčekom dali náskok v raste). Založíme veľky kompost z hnoja, sena a iných organických hmôt. Celý čas vás bude tešiť úchvatný výhľad do zaježovského údolia a zaposiľujete si na čerstvom vzduchu. Budete sa podieľať aj na iných bežných prácach sekierskej domácnosti - dojení kôz, varení, pečení a pod. Počas týždňa si tiež spravíme filmový večer s zaujímavymi dokumentárnymi filmami.

Poplatok 15 € zahŕna spanie vo vlastných spacákoch na matracoch na zemi v hosťovskej izbe a velmi kvalitnú, z veľkej časti na Sekieri vyprodukovanú stravu. K dispozícii budú mliečne produkty, mäso a vajíčka zo Sekierskej farmy. Ubytovanie na Sekieri vhodné iba pre nenáročných ľudí, keďže ako sociálne zariadenie máme k dispozicii iba latriny.

Tím Sekierčanov je pestro národnostne namiešaný - máme tu ľudí z Franzúska, Španielska, Grécka, Rakúska, Nemecka a Čiech. Medzi sebou komunikujú anglicky a s hosťami podľa potreby aj slovensky. Takže ako bonus navyše budete mať možnosť zdokonaliť sa v cudzích jazykoch a dozvedieť sa viac o tom, ako sa žije v iných kútoch Európy.

Ak máte záujem spoznať Ekokomunitu na farme Sekier, naučiť sa dovednosti okolo pestovania a chovu zvierat a stráviť užitočne týždeň v krásnej prirode Zaježovských lazov, ste tu vítaní!

Info k ubytovaniu a rezervácie: Hanna 0915279905, sekier(zavináč)zajezka.sk

 

POZNÁMKA SPRÁVCOV STRÁNKY: Pokiaľ nie je v texte uvedené niečo iné, kontakt k prihlasovaniu a ďalším informáciam získate tak, že kliknete na meno organizátora vedľa obrázku k podujatiu.