Umenie správne narábať s kosou, tak ako sa to robilo voľakedy, sa dá, pri troche snahy, naučiť. Potom už ručné kosenie nebude pre vás ťažkou prácou, ale príjemnou rozcvičkou, či pre niekoho dokonca zaujímavou formou rannej meditácie.

Víkendovku bude viesť tradične Ľubo Lúčny zo Skliarova pri Detve. Kurz bude zameraný na nakúvanie kosy, zladenie kosy a kosiska, výroby kosiska, techniky kosenia a všetko čo sa o kosení dá vedieť.

Na víkendovke bude možné zakúpiť kvalitné rakúske a talianske kosy nové aj staré, ktoré už bežne nekúpite, nákovky, osly, objímky, jednoduché kosiská.

Kto máte svoje kosy alebo máte kosy a kosiská na opravu, prineste si ich so sebou.

Poplatok 60 € zahŕňa lektorné, spanie na posteliach v hostovskej izbe alebo vo vlastných spacákoch na povale na sene (zlava 10€) a vegetariánsku stravu. Zľavnený poplatok pre mladých ľudí do 25 rokov (vrátane) - 50 €/40€.

Prísť môžte v piatok od 17ej, končí sa v nedeľu o 13ej. Cieľom víkendovky je, okrem iného, predstaviť život na Sekieri, ktorý obnáša prácu aj zábavu v zaujímavom prostredí eko-komunity medzinárodných dobrovoľníkov na slovenských lazoch. Časť z nich tu pôsobí v rámci programu Európskej dobrovoľníckej služby.

Viac info a rezervácie: Zdenka 0915279905

sekier@zajezka.sk

 
POZNÁMKA SPRÁVCOV STRÁNKY: Pokiaľ nie je v texte uvedené niečo iné, kontakt k prihlasovaniu a ďalším informáciam získate tak, že kliknete na meno organizátora vedľa obrázku k podujatiu.