Život je Ceremónia sama o sebe, hodná oslavy prostredníctvom Ceremónií. 

Na seminári sa Angaangaq podelí o prastarú, ústne predávanú, múdrosť svojho národa. Obyvatelia Grónska sú pokojnou kultúrou plnou múdrosti, príbehov a ceremónií. Na seminári si zažijete:

  • Ceremónie Kalaallit Nunaat z Grónska priamo v prírode
  • Spev a zvuk šamanského bubna
  • poznanie dôležitosti spojenia s našimi predkami

Lektor

Angaangaq Angakkorsuaq - starešina národa Kalaallitov zo západného Grónska. Meno Angaangaq doslova znamená „muž, ktorý sa podobá svojmu strýkovi.“  Angaangaq sa narodil v roku 1949. V jeho rodine už po mnoho generácií vyrastali tradiční liečitelia, preto bol aj on už od malička pripravovaný na túto úlohu jeho babičkou a matkou.

Vzhľadom na ekologickú krízu a klimatické zmeny v Grónsku, dostal už ako mladý muž od starešinov svojho národa príkaz, aby rozšíril duchovné posolstvo ich ľudu do celého sveta. Táto úloha ho behom uplynulých rokov zaviedla do viac ako 50 krajín 5 svetadielov. Je považovaný za duchovného vodcu a na pôde OSN zastupuje pôvodné obyvateľstvo Arktídy. V tejto funkcii už hovoril aj pre Valným zhromaždením OSN. Okrem toho je stálym delegátom Programu OSN pre životné prostredie (UNEP), delegátom Stáleho fóra OSN pre otázky pôvodných obyvateľov (UNPFII), Rady OSN pre náboženstvo a spiritualitu, tiež Výboru UNESCO pre oceány, rybolov a poľovníctvo. Je členom World Wisdom Council, World Council of Elders, zakladateľ Sirmiq Attuq Ltd.- organizácie, ktorá uchováva učenie a schopnosti Kalaallitov.  Veľa cestuje po svete a v rámci liečiteľských kruhov a poradných zborov menších komunít sa stretáva s domorodými náčelníkmi.

Titul „Angakkuq“ predstavuje podľa tradícií Kalaallitov najvyššiu duchovnú hodnosť, akú môže šaman dosiahnuť. Angaangaq  bol svojim ľudom k tejto službe povolaný v roku 2004 a stal sa tak prvým liečiteľom od roku 1821, ktorému sa dostalo tejto cti.

Cena

250 € (cena zahŕňa lektorné, ubytovanie, stravu od piatka večere do nedele obeda a organizačný poplatok)

Bližšie informácie a prihlášky

Prihlasujte sa zaslaním mena, priezviska, vašej adresy a telefónu na: zajezova@zivica.sk . Na tomto e-maile a čísle 0917 517 267 získate aj bližšie informácie.

Prihlásenie je potrebné potvrdiť do 25.8.2015 úhradou časti poplatku vo výške 160 eur na účet 2925860781/1100. Variabilný symbol 052015. Do správy pre príjemcu prosíme uveďte vaše meno.

Angaangaq vysvetľuje očistnú ceremóniu dymom v rámci minuloročného semináru v našom centre

 

 

 

Angaangaq na verejnej ceremónii vo Zvolene na Námestí v októbri 2014

 

 

 
POZNÁMKA SPRÁVCOV STRÁNKY: Pokiaľ nie je v texte uvedené niečo iné, kontakt k prihlasovaniu a ďalším informáciam získate tak, že kliknete na meno organizátora vedľa obrázku k podujatiu.