Pozývame Vás na Sekier pomáhať pri prácach okolo záhrad, sadov, lúk a gazdovstva. Budeme predovšetkým zbierať úrodu jabĺk, sliviek a hrušiek - krájať, sušiť a zavárať. Budeme sa starať o mladé stromčeky a kríky tým, že okolo nich rozprestrieme mulč, aby sme pridusili trávu a tým stromčekom dali náskok v raste. Založíme veľký kompost z hnoja, sena a iných organických hmôt. Celý čas vás bude tešiť úchvatný výhľad do zaježovského údolia a zaposiľujete si na čerstvom vzduchu. Budete sa podieľať aj na iných bežných prácach sekierskej domácnosti - dojení kôz,  varení, pečení a pod. Počas týždňa si tiež spravíme filmový večer s zaujímavymi dokumentárnymi filmami.

Poplatok 25 € zahŕna spanie vo vlastných spacákoch na matracoch v hosťovskej izbe a velmi kvalitnú, z veľkej časti na Sekieri vyprodukovanú stravu. K dispozícii budú mliečne produkty, mäso a vajíčka zo Sekierskej farmy. Ubytovanie na Sekieri vhodné iba pre nenáročných ľudí, keďže ako sociálne zariadenie máme k dispozicii iba latriny.

Ak máte záujem spoznať Ekokomunitu na farme Sekier, naučiť sa zručnosti okolo pestovania a chovu zvierat a stráviť užitočne týždeň v krásnej prirode zaježovských lazov, ste tu vítaní!

Cieľom týždňa pre hostí je, okrem iného, predstaviť život na Sekieri, ktorý obnáša prácu aj zábavu v zaujímavom prostredí eko-komunity medzinárodných dobrovoľníkov na slovenských lazoch.

 

Ak máte záujem spoznať Ekokomunitu Sekier, či Zaježovú a stráviť užitočne týždeň na lazoch, ste tu vítaní!

Info k ubytovaniu a rezervácie: 0903235532, sekier(zavináč)zajezka.sk

POZNÁMKA SPRÁVCOV STRÁNKY: Pokiaľ nie je v texte uvedené niečo iné, kontakt k prihlasovaniu a ďalším informáciam získate tak, že kliknete na meno organizátora vedľa obrázku k podujatiu.