Pozývame Vás na jubilejný desiaty ročník zaježovskej Letnej slávnosti na sekierskych lúkach. Uskutoční sa počas víkendu 23.-25.6.2017.  Aj tento rok pre vás a v spolupráci s vami Zaježovania pripravili veľa workshopov, kde sa budete môcť aktívne zapájať, program pre deti a rodiny, či prednášky a diskusie zamerané na nám blízke témy. Program bude v duchu predchádzajúcich rokov a zverejníme ho niekoľko týždňov pred začiatkom.

Festival na lúkach pripravujeme pre všetkých, ktorí majú blízko k Zaježke – nájdu si tu svoje mladí ľudia, ale ja rodinky s deťmi, mešťania aj lazníci, filozofi aj praktici. Bude to uvoľnené stretnutie priateľov, nečakajte žiaden bombastický program, ide nám skôr o to, aby sme sa zabavili, spoznali sa a prežili spolu príjemný víkend. Dúfame, že každý, kto sa u nás zastaví, prispeje niečím k tomu, by to naozaj tak bolo. Pokiaľ sa sem chystáte prvý krát, pozrite si na našej stránke videá a fotky z predchádzajúcich ročníkov.

Ubytovať sa môžete vo vlastných stanoch na sekierskej lúke. Poplatok za stanovanie je zahrnutý v cene festivalu. Čo sa týka výberu miesta na postavenie stanu, tento rok bude vyhradená tichá zóna pre účastníkov festivalu, ktorí v nočných hodinách nechcú byť rušený hudbou a bubnovaním.

Raňajky, obedy aj večere pripravujeme v priestoroch festivalu. Keďže nevieme odhadnúť, aké množstvo ľudí príde (rátame s účasťou cca 500 ľudí), nemusí sa ujsť všetkým, ale budú tu aj možnosť iného občerstvenia (chlebíky, koláče, a pod.). Pokiaľ sa chcete stravovať spoločne, prineste si, prosím, MISKU, LYŽIČKU, POHÁR. Je to vo vlastnom záujme, aby ste nemuseli čakať, kým dojedia iní a umyjú svoje riady.

Laz Sekier je bežným autom nedostupný a prosíme aj tých, ktorí nemajú bežné autá, aby ich zanechali na označenom parkovisku pod Sekierom. Z neho je na miesto konania treba peši ísť asi 25 minút. Pripravte sa na to, prosím - takáto prechádzka peknou lúkou a lesom patrí k našemu festivalu.
Pokiaľ chcete zobrať so sebou štvornohých miláčikov (konkrétne psov), zvážte, či je to nutné. Psy si pomedzi ľudí vyjasňujú hierarchiu vo festivalovej svorke a niekedy je dosť nepríjemné riešiť ich súboje. Takisto môže byť problém s ich nočným brechaním na vlastnú ozvenu, či produktami, ktoré za sebou zanechávajú.

Od hostí očakávame príspevok 12 € za program celého víkendu (je v ňom zahrnutý aj poplatok za stanovanie) alebo 6 € za deň a menej. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma a deti vo veku 7-15 rokov za polovicu. Prosíme, nenechajte sa naháňať, aby ste vstupné zaplatili. Celé podujatie je pripravované do veľkej miery dobrovoľníkmi, je nekomerčné, ale aj tak sme vždy z rozpočtom na hrane - občas aj v strate. Aby sme mali motiváciu vo festivale pokračovať, musíme zaplatiť aspoň svoje náklady. Prípadný zisk pôjde na podporu rekonštrukcie komunitného centra v Zaježovej.

Pokiaľ chcete prispieť do programu predáškou, koncertom, cestovateľským premietaním, remeselným workshopom a pod. kontaktujte koordinátora programu - Peťa Banása, najlepšie telefonicky na t.č. 0917 287 559.

POZNÁMKA SPRÁVCOV STRÁNKY: Pokiaľ nie je v texte uvedené niečo iné, kontakt k prihlasovaniu a ďalším informáciam získate tak, že kliknete na meno organizátora vedľa obrázku k podujatiu.