Počas tohto víkendu budete mať možnosť sa naučiť ako pracovať s koňom aby vám pomáhal s robotou na gazdovstve – ako s ním ťahať drevo, ako ho zapriahnúť do vozíka, ako s ním orať, brániť atd.

Na kurze sa dozviete, ako komunikovať s koňmi, a ako ich vychovať tak, abyste ich mohli zapriahnúť pre rôzne roboty okolo gazdovstva.

Zároveň sa dozviete všetko potrebné okolo správného manažmentu pasienkov, kŕmenia a výstroje.

Kapacita kurzu je omedzená na maximálne 6 účastníkov. Každý účastník bude mať možnosť vyskúšať si jednotlivé fázy ako tréningu, tak konkrétnych prác, napríklad riadenie jednoho i dvoch koňov v záprahu a rôzne metódy využívania koňa na dopravu.

Kurz vám predstaví všetky potrebne vybavenie, ktoré sa v súvislosti s prácou s koňom využívajú (sedlá, kapsy, postroje, dvojkolesový voz, pluh, kultivátory, brány).

Lektorom kurzu je David (1978), novodobý gazda z lazu Podkoreň v susednej Kalinke. So svojou päťčlennou rodinou žije v už vyše 10 rokov v dobrovoľnej skromnosti. Takmer všetku svoju potravu si sami dopestujú, a to vlastnými rukami a iba s pomocou svojich koňov. Živí sa predajom bio zeleniny a tradičnými stolárskymi prácami.

 

Poplatok 50 € zahŕňa lektorné, spanie vo vlastných spacákoch na matracoch na zemi v hosťovskej izbe a velmi kvalitnú, z veľkej časti na Sekieri vyprodukovanú stravu. K dispozícii budú mliečne produkty, mäso a vajíčka zo Sekierskej farmy.

Ubytovanie na Sekieri je vhodné iba pre nenáročných ľudí, keďže ako sociálne zariadenia máme k dispozícii iba latríny. Prísť môžte vo piatok od 16ej, končí sa v nedeľu po 12ej.

Info k ubytovaniu a rezervácie: Hanna 0915279905, sekier(zavináč)zajezka.sk

POZNÁMKA SPRÁVCOV STRÁNKY: Pokiaľ nie je v texte uvedené niečo iné, kontakt k prihlasovaniu a ďalším informáciam získate tak, že kliknete na meno organizátora vedľa obrázku k podujatiu.