Na tejto sekierskej víkendovke si vyskúšate krajčírske umenie. Okrem najtradičnejšieho nástroja - ihly sa naučíte používať aj mechanický a elektrický šijací stroj. Tiež si vyskúšate výrobu gombíkov z priadze.

V priebehu víkendu si navrhnete a ušijete sukňu, alebo nohavice. Prineste si vlastný textil a prípadne aj niečo navyše na výmenu s inými účastníkmi, či experimentovanie.

Lektorkou je mladá módna návrhárka Vanessa Colignon z Belgicka, ktorá je v účasnosti dobrovoľníčkou v na Sekieri Zaježovej. Okrem tvorby moderných odevov sa venuje aj tradičným textilným technikám. Ukážku jej prác nájdete na http://www.alittlemarket.com/boutique/lapsus_clavis-48986.html

Ubytovanie na Sekieri je vhodné iba pre nenáročných ľudí (pozrite si k tomu fotky) - spí sa vo vlastných spacákoch na matracoch. Vegetariánsku stravu zabezpečíme. Prísť môžte vo piatok od 16ej, končí sa v nedeľu naobed. Cieľom víkendovky je, okrem iného, predstaviť život na Sekieri, ktorý obnáša prácu aj zábavu v zaujímavom prostredí "eko-komunity" medzinárodných dobrovoľníkov na slovenských lazoch. Časť z nich tu pôsobí v rámci programu Európskej dobrovoľníckej služby.


 
Cena zahrňujúca náklady na stravu, ubytovanie, materiál a lektorov: 30 eur na osobu. Zľavnený poplatok pre mladých ľudí do 25 rokov (vrátane) - 25 eur. Prihlasujte sa čo najskôr na adrese hanna(zavináč)zajezka.sk, alebo telefonicky na t.č. 0915 279 905. Výklad lektorky bude v angličtine.
 

POZNÁMKA SPRÁVCOV STRÁNKY: Pokiaľ nie je v texte uvedené niečo iné, kontakt k prihlasovaniu a ďalším informáciam získate tak, že kliknete na meno organizátora vedľa obrázku k podujatiu.