Zaježovská slávnosť je kultúrne podujatie predovšetkým pre mladých aj starých obyvateľov Zaježovej a okolia. Vítaní sú však všetci ľudia, ktorí sa chcú zabaviť pri pestrom programe - detských vystúpeniach, či ľudových tancoch a spevoch. Miestni ľudia pre hostí nachystajú program aj občerstvenie.

Program začína o 15-ej hodine. Najprv sa predstavia zaježovské deti - spoločne a niektoré aj samostatne. Program spestrí svojim rozprávaním zabávač Paľo Holík. Po vystúpeniach bude nasledovať škola ľudového tanca - konkrétne podpolianskych tancov. Povedie ju Paľo Holík z Očovej za sprievodu akordeónu v rukách Petra Škodu z Dobrej Nivy. Tanečná škola prejde vo voľnú zábavu.

Po programe si budete môcť zakúpiť občerstvenie - guláš, koláče a zákusky, nepasterizované pivo Dobrovar a iné dobroty.

Podujatie pripravujú dobrovoľníci spomedzi obyvateľov Zaježovej a okolia, finančne ho podporila obec Pliešovce. Príspevky vo forme dobrovoľného vstupného budú použité na rekonštrukciu budovy komunitného centra v Zaježovej (bývalé MNV).

 

POZNÁMKA:

Táto akcia nesúvisí s letnou Slávnosťou na sekierskych lúkach - tá sa uskutoční o mesiac neskôr v inej časti Zaježovej

POZNÁMKA SPRÁVCOV STRÁNKY: Pokiaľ nie je v texte uvedené niečo iné, kontakt k prihlasovaniu a ďalším informáciam získate tak, že kliknete na meno organizátora vedľa obrázku k podujatiu.