Workshop poskytuje možnosť vyrobiť si vlastný šamanský rámový bubon. Bude pre vás nachystaný všetok materiál a nástroje, pod vedením majstra. Budete sa môcť spojiť s vašim zámerom, čo pre vás konkrétny bubon znamená, akú úlohu hrá vo vašom živote, čo vám má priniesť. Vyberiete si vlastný rám na bubon, ktorý si sami obrúsite. Potom si vyberiete kožu z jeleňa, ktorú si samy nastriháte, natiahnete na bubon a vypletiete. Budete si môcť vybrať spôsob výpletu a pod odborným vedením vám pod rukami vznikne váš bubnový sprievodca na ceste k vlastnému srdcu. Budete si vyrábať aj paličku – rozoznievača hlasu bubna. Spoločne tiež prejdeme základnú šamanskú cestu, cez ktorú oživíme bubon – vnesieme do neho Ducha.  Na záver urobíme malú ceremóniu poďakovania zvieratám za ich kožu a stromom za drevo zakopaním zbytkov kože a dreva do Zeme. Začiatok v piatok večerou, koniec v nedeľu po obede. 

Lektor

Radek Zítka  - od roku 1995 prepadol kúzlu bubnov. Sám vyrába bubny a iné nástroje www.etnickenastroje.cz, robí intuitívne bubnovanie s ľuďmi rôzneho veku www.intuitivnibubnovani.cz. Krom bubnování se zajímám o přírodní léčení a vntřní rovnováhu. Má za sebou 2-ročné štúdium na Inšitúte Alternatívnych štúdií, štúdium muzikoterapie pri celoživotnom vzdelávaní fakulty špeciálnej pedagogiky Univerzity Palackého v Olomouci, návštěvu niektorých domorodých kmeňov Južnej Ameriky a Afriky za účelom štúdia ich tradičnej hudby a liečebných techník, týždenný workshop Drum Circle Facilitation so zakladateľom tejto metódy, Arthurom Hullom na Havajských ostrovoch.

Medzi jeho učiteľov patrí:

  • Franki B. Frank (Nemecko)- africké rytmy
  • Janos Crecelius (Nemecko)- africké rytmy
  • PaedDr. Lubomír Holzer (ČR) – muzikoterapia
  • Mgr. Markéta Gerlichová (ČR) – muzikoterapia
  • Pablo Russell (Kanada), Don Luis Andi (Ekvádor), Sean Hamman (Afrika/UK)– medicína prírodných národov
  • Arthur Hull (USA)– Drum circle facilitation

Cena

150 eur (v cene je bubon, ktorý si vyrobíte, lektorné, organizácia, ubytovanie na 2 noci a vegetariánska strava od piatku večere do nedele obeda).

Bližšie informácie a prihlášky

Pre prihlásenie kontaktujte Radka Zítka: info@intuitivnibubnovani.cz Pre záväzné prihlásenie je potrebné uhradiť taktiež zálohu 80 eur.

Zálohu treba uhradiť na účet - lektor má účet v ČR banke: zahraničný prevod do EU v tejto banke je cez platbu SEPA ZDARMA.
Údaje pre platbu:
IBAN: CZ65 6210 6701 0022 0111 4513
BIC: BREXCZPPXXX
 

Ak vás zaujímajú dôvody, prečo si vyrobiť vlastný bubon, prečítajte si tento článok:

Prastará múdrosť ukrytá v bubnoch

Americkí Indiáni hovoria, že zvuk bubna má tú istú frekvenciu ako Matka Zem. Vedci skúmali základnú rezonantnú frekvenciu Zeme a zistili, že sa skutočne kryje s bubnovaním amerických Indiánov.

Zvuk bubnov sprevádza nás ľudí už od nepamäti. Je hlboko zapísaný do našej rodovej pamäte a pri započutí jeho zvuku sa aj po tisíckach rokov otvára cestu späť k prastarej múdrosti.  Cez zvuk bubna sme schopní vnímať hlas nášho srdca, spojiť sa s údermi srdca Matky Zeme a vnímať tak hlboké prepojenie všetkých foriem života.

Angaangaq Angakkorsuaq – šaman z Grónska rozpráva o bubnoch

Angaangaq nedávno navštívil Slovensko. Na verejnom seminári v našom centre hovoril o bubne ako o základnom nástroji, ktorý by mal byť súčasťou nášho každodenného života. Jeho zvuk nás nesie, lieči, prináša silu. Vibrácie bubna menia rytmus dýchania a tep. Angaangaq vysvetľoval, že zvuk bubna rozvibruje železo obsiahnuté v krvi. To rozvlní krv v žilách a tepnách, čím nastáva hlboké liečenie celého tela. Hovoril tiež, že pravidelné hranie na bubon pomáha liečiť depresívne stavy. Ak sa nám navyše podarí s bubnom rozozvučať aj náš hlas a spievať s ním, pomôže nám to rozvinúť našu schopnosť komunikovať pred ostatnými a vyjadrovať sa jasne a úprimne od srdca. Môžeme sa takto všetci sami liečiť ale aj navzájom. Stačí pravidelne bubnovať či už osamote alebo v spoločnosti.

Šamanský bubon ako sprievodca

Šamanský bubon je žijúci sprievodca, živá bytosť, ktorá nás sprevádza do hlbočín nášho srdca. Cez bubon sa môžeme rozprávať s vlastným srdcom. Zvuk bubna mení stav vedomia a frekvenciu mozgových vĺn. Pri bubnovaní sa obraciame na ducha bubna, svojich duchovných spojencov, základné elementy atď. s jasným zámerom, ktorý umožňuje dostať konkrétne odpovede na naše otázky alebo priniesť potrebnú silu pre liečenie.
Veľmi dôležité je na konci bubnovania všetkým poďakovať, pretože len tak sa po bubnovaní posvätný priestor znova vracia z miesta bez času do miesta času.

Sila bubna
Sila bubnov je spojená so silou zvierat, ktoré mu dali svoju kožu, silou stromov, ktoré dali drevo aj silou ľudí a miest, ktorí bubon vyrobili. S pomocou spojencov bola táto energia pretransformovaná pre nový zmysel a cieľ. Keď bubnujeme, táto sila sa znova a znova uvoľňuje pre liečenie a pomoc nám všetkým.

Vyrobte si vlastný bubon

Ak sa vám podarí vyrobiť si bubon vlastnými rukami, dostáva sa do neho vaša osobná sila, ktorá prináša jedinečnú silu nielen vám a všetkým, ktorí budú vaše bubnovanie počuť, ale aj samotnej Matke Zemi.

Zdroj informácií pre článok: http://www.harmonystar.sk/clanky/7_%C5%A0amansk%C3%A9-Bubny.html

 

POZNÁMKA SPRÁVCOV STRÁNKY: Pokiaľ nie je v texte uvedené niečo iné, kontakt k prihlasovaniu a ďalším informáciam získate tak, že kliknete na meno organizátora vedľa obrázku k podujatiu.