Keď urobíte dva jedným, vnútorné ako vonkajšie a vonkajšie ako vnútorné, a to, čo je hore ako to, čo je dole a keď urobíte to, čo je mužské a to, čo je ženské jedným jediným, aby mužské nebolo mužským a ženské ženským, vtedy vojdete do Kráľovstva.

Ježiš Kristus (Evanjelium Sv. Tomáša)

 

Ako všetky moria majú jednu chuť - chuť soli, majú všetky správne cesty jednu chuť - chuť slobody.

Buddha

Prepojením mužského a ženského princípu, tmy a svetla, pochopením toho, kým nie sme a rozpamätaním sa na to, kým sme, môžeme dôjsť k strednej ceste ľudskosti a otvoreného srdca - k láske.

Dualita je nielen rozdelením a utrpením, ale zároveň i nesmierne cenným nástrojom ako poznať pri zmene nášho pohľadu, že tu žiadna dualita nebola a ani nie je. Hľadáme si partnera, tvoríme vzťahy, aby sme zistili, že sme jedno - že intuitívna ženská múdrosť je aj v mužovi a mužská obratnosť v prostriedkoch, ako túto múdrosť poznať, je aj v žene.

Škola pozemského života nám pomáha očisťovať srdce od toho, čo mu bráni zostať bezpodmienečne otvorené v dôsledku zranení, ktorými sme prešli v minulosti a ilúzií, ktorým sme uverili. Je to lekcia, ktorá nás učí skutočnej láske, pokore a vďačnosti. Zároveň nám pomáha chápať, kým nie sme a odkrýva kým v skutočnosti sme - prázdnym a neobmedzeným Vedomím, Láskou, jednoduchým Bytím.

Prijímame svoju ľudskosť, jedinečnosť a vzácnosť života na tejto Zemi – a tak aj pominuteľnosť všetkého. S prirodzenosťou, jednoduchosťou a prítomne - ako príroda, v ktorej je nielen deň, ale aj noc, nie je stále len slnečné hrejivé počasie, ale prichádza aj búrka a mráz.

Život je plný paradoxov. Stačí sa len dívať bez snahy to pochopiť. Tak nás dovedú k tichému pochopeniu, že vlastne vôbec nevieme, a toto spočinutie v nevedení sa ukáže byť pravou múdrosťou.

Aby sme poznali pravdu nemusíme robiť a meniť vôbec nič z toho, kým sme. Napriek tomu, ak nevyskúšame aj poslednú možnosť ako Pravdu poznať, nepoznáme nič z toho, čo za to stojí.

Aby sme mohli zažiť úplný kľud v maximálnom pohybe i živosť a jas pri úplnej nečinnosti, použijeme plný potenciál tela, mysle a vedomia. Môžeme tak zažiť, že kľud nemusí znamenať len nečinnosť a činnosť neznamená nepokoj. Sme život, ktorý je prázdny, plný a neobmedzený zároveň.

Na seminári  budete môcť vyvážene venovať pozornosť vedomiu prítomnosti – podstate vašej mysle,  zároveň očiste a pochopeniu toho, čo vás v živote podmieňuje a spôsobuje utrpenie.

Prostriedky:

  • Meditácia bdelosti v sede a chôdzi
  • Sebapoznanie a očista cez pohyb/tanec a psychologickú prácu
  • Meditácia na rozvoj láskyplnosti a súcitu
  • Ceremónia s tancom a hudbou „Cesta za svetlom"
  • Ticho, príroda, zdieľanie v kruhu

Lektori

Katarína a Roman Mieslerovi

Roman Miesler - venuje sa praxi 27 rokov, zahŕňa učenie advaity, vipassanové meditácie a techniky tibetského buddhismu. V meditačných seminároch, ktoré vedie od roku 2000, kladie dôraz na celkový rozvoj, zemitosť, otvorenosť, súcitenie a nepretržitú - kontinuálnu meditáciu, ktorá nie je odlišná od bežného zdravo vedeného života. Sprevádza tiež ľudí v meditačnom ústraní a ústraní v tme v Zaježovej.

Katarína Levhart Miesler - semináre a ceremónie, ktoré robí, ponúkajú intenzívny priestor, kde zdieľa všetko čo som sa doposiaľ naučila a čomu verí, že môže pomôcť iným ľuďom na ich ceste. Vyviera to z prepojenia a súcitu. Organizácii a vedeniu seminárov a stretnutí s tancom sa venuje od roku 2004. Jej sprevádzanie spočíva vo vytvorení priestoru, podpore pri očiste, liečení, v tvorení hudby, zdieľaní seba a neustálej modlitbe a viere v Silu, ktorá jediná v skutočnosti lieči a prebúdza. Sprevádza tiež ľudí v ústraní v tme v Zaježovej.

Katarína  a Roman sú partneri 10 rokov. Spoločne žijú v domčeku na Zaježovej, pracujú tiež vo Vzdelávacom centre Zaježová. Svoje cesty sa snažia prepojiť tak, aby prieniesli čo najväčší prospech ostatným, ktorí potrebujú pomoc na svojej vlastnej ceste. 

Cena

95 eur (v cene je ubytovanie, vegetariánska strava na celý čas, organizačný poplatok). V cene nie je zahrnuté ocenenie za sprevádzanie. Budete môcť prispieť na mieste vo forme daru a rozvinúť tak štedrosť v rámci vlastných možností.

Bližšie informácie a prihlášky

katarinalevhart@gmail.com, 0917 517 267

Miesto: 
Vzdelávacie centrum Zaježová

POZNÁMKA SPRÁVCOV STRÁNKY: Pokiaľ nie je v texte uvedené niečo iné, kontakt k prihlasovaniu a ďalším informáciam získate tak, že kliknete na meno organizátora vedľa obrázku k podujatiu.