Príďte ku nám spoznať Sekier a naučiť sa pliesť z vŕbového prútia. Na tejto víkendovke si s pomocou skúseného košikára vyrobíte vlastný košík a budete mať čas aj na prechádzku po okolitej krajine Zaježovej. Vhodné aj pre rodinky s deťmi.

Poplatok 50 € zahŕňa lektorné, spanie vo vlastných spacákoch na matracoch na posteliach alebo na zemi v hosťovských izbách a kvalitnú lokálnu vegetariánsku stravu. K dispozícii budú tiež miestne mliečne produkty a vajíčka.

Sekier je čarovný laz pod hrebeňom pohoria Javorie, na Zaježovej. Nevedie k nemu žiadna pevná asfaltová cesta. Hore sa dostanú iba štvorkolky, ale je možné, že ani tie sa hore nedostanú, ak bude veľa snehu. Je vhodné sa zbaliť tak, aby ste si veci zvládli vyniesť na chrbte. Vieme vám však zabezpečiť pomoc s vývozom vecí hore, ak to bude nevyhnutné. Ubytovanie na Sekieri je vhodné iba pre nenáročných ľudí, keďže máme k dispozícii iba suché vonkajšie toalety. Prísť môžte v piatok od 16ej, končí sa v nedeľu po obede. Cieľom víkendovky je, okrem iného, predstaviť aj Zaježovú a tiež život na Sekieri, ktorý obnáša prácu aj zábavu v zaujímavom prostredí eko-komunity medzinárodných dobrovoľníkov na slovenských lazoch. Časť z nich tu pôsobí v rámci programu Európskej dobrovoľníckej služby. Info k ubytovaniu a rezervácie: Dominika 0915271700 sekier(zavináč)zajezka.sk

O lektorovi: David (1978) je novodobý gazda z lazu Podkoreň v susednej Kalinke. Žije so svojou päťčlennou rodinou v dobrovoľnej skromnosti, kde si takmer všetku svoju potravu sami dopestujú, a to vlastnými rukami a iba s pomocou svojich koňov. Živí sa predajom bio zeleniny a tradičnými stolárskymi prácami. Ponúka tiež výlety na koňoch po miestnom okolí.

POZNÁMKA SPRÁVCOV STRÁNKY: Pokiaľ nie je v texte uvedené niečo iné, kontakt k prihlasovaniu a ďalším informáciam získate tak, že kliknete na meno organizátora vedľa obrázku k podujatiu.