Priatelia, milovníci zeme, nadšení pozorovatelia prírody, zvedaví a kreatívni záhradníci, staňte sa tento rok aj Vy súčasťou rozvoja permakultúrnej záhrady v nádhernom prostredí Zaježovej, kde sa na vrchole hory v lese zobúdza Brána zo zimného spánku.PROGRAM 4-dňového STRETNUTIA:

(31 prakticko-teoretických hodín)Pripravte sa na skutočne praktickú prácu s permakultúrou.

Počas vyše 30 aktívnych hodín sa budeme venovať skúmaniu a pozorovaniu zákonov prírody, necháme sa nimi inšpirovať a uvedieme niektoré permakultúrne prvky do praxe.

> Zoznámime sa s princípmi a zónami permakultúry, dizajnovými prvkami a metódami budovania trvalo udržateľných spoločenstiev.

> Budeme skúmať a využívať dôležité elementy - vodu, slnko (oheň), pôdu (zem), vietor (vzduch), ale aj život a ducha miesta, ktoré spoločne premeníme na permakultúrnu záhradu.

> Postupnými praktickými krokmi prebudíme miesto zo zimného spánku zušľachťovaním pôdy a jej výživou, ktorá je základom pre dobrý štart permakultúrneho projektu

> Postavíme parenisko, prejdeme výhody vyvýšených záhonov, ukážeme si rôzne spôsoby mulčovania a zadržiavania vody na pozemku.

> Preskúmame funkčné modely alelopatie, na základe ktorých vysejeme záhradu. Určíme vzájomne podporujúce sa kombinácie plodovej, koreňovej a listovej zeleniny s bylinkami a pastvou pre včely.

> Vyskúšate si v praxi uviesť modely permakultúry do reality, čo môžete využiť aj vo vašich záhradách. Ukážeme si princípy bylinkovej špirály a organických tvarov záhonov, dôležitosť okrajových častí spoločenstiev, plánovania a vrstvenia, ale aj ako premeniť “burinu” na užitočného spoločníka..Počet účastníkov: 16

Pre koho je workshop určený?

Vhodné pre začiatočníkov, aj tých, ktorí by si radi svoje teoretické poznatky vyskúšali v praxiPRIHLASOVANIE: Za záväznú prihlášku sa považuje registrácia cez tento formulár:

https://goo.gl/forms/R8W5IBxPzwxEdTXF3

a uhradenie zálohy vo výške 40€.Cena: 90€ (vrátane stravy, ubytovania a lektorného)Ubytovanie a strava:

Budeme spať v nádhernom čistom prostredí na hrebeni lesa nad Zaježovou, na mieste, ktoré bolo už podľa starých máp nazývané Na Bráne.. Miest na odpočinok je viac, môžete spať v slameno-hlinenom komunitnom domčeku, vo veľkom teepee pri ohníku, alebo vo vašich stanoch na lúke. Jesť budeme sezónne, zdravo, chutne, s láskou a vegetariánsky.Čo si treba priniesť?

pohodlné pracovné oblečenie aj obuv do každého počasia, spacák, karimatku, prípadne stan a hlavne chuť objavovať, spoznávať a vzájomne sa obohacovaťWorkshopom sprevádza:Veronika ´kuku´ Repková

Zakladateľka bylinného sprievodcu - projektu HERBÁRIUM, celou dušou i srdcom bylinkami obrastená mamička 6 ročného syna, grafická aj permakultúrna dizajnérka, podporujúca ekologické projekty, farmársko-remeselnícke trhy, tvorivosť, sebestačnosť, spoluprácu a blízkosť k prírode.

Počas 7-mich rokov premenila už nejednu záhradu začlenením permakultúrnych princípov. Na svojich cestách zbiera skúsenosti s prácou s elementami prírody a skúma rastlinné spoločenstvá a ako si s nimi príroda poradí aj v nehostinnom prostredí. Je absolventkou certifikovaného kompletného kurzu permakultúrneho designu v Aranya Permaculture Academy v Indii. O svoje skúsenosti a vedomosti sa delí nie len na svojom webe. Počas roka ju môžete nájsť prednášať zdarma na kreatívnych a ekologických festivaloch, v lete usporadúva bylinkové kurzy aj na Zaježovej a počas chladnejších mesiacov praktické workshopy vo viacerých mestách na západnom Slovensku.

https://www.herbariumprojekt.sk/Tešíme sa na kreatívne stretnutie!HERBÁRIUM Projekt - Bylinný Sprievodca na Ceste za Zdravím Tela aj Duše & Brána

 

 

 

POZNÁMKA SPRÁVCOV STRÁNKY: Pokiaľ nie je v texte uvedené niečo iné, kontakt k prihlasovaniu a ďalším informáciam získate tak, že kliknete na meno organizátora vedľa obrázku k podujatiu.