Priatelia z poľskej umelecko environmentálnej komunity v dedinke Wolimierz pozývajú mladých ľudí (19-36 r.) na letný tábor. Ten bude zameraný na dobrovoľne skromný a tvorivý životný štýl. Témami praktických aj teoretických workshopov budú prírodné staviteľstvo, ekologické pestovanie potravín, permakultúra, obnoviteľné energie, umenie a remeslá, rozvoj komunity či globálne vzdelávanie. V závere tábora sa vo Wolimierzi uskutoční už 20. ročník medzinárodného umelecko-ekologického festivalu s účasťou cca. 3000 ľudí.

Tábora sa zúčastní 28 mladých ľudí z Poľska, Česka, Slovenska, Maďarska a Ukrajiny. Program im pripraví 12 lektorov z Poľska, Česka, Slovenska, Ukrajiny, Mexika, Nórska, Španielska a Anglicka. Vďaka podpore z Medzinárodného Visegrádskeho fondu je väčšina nákladov uhradená, účastníci okrem svojich cestovných nákladov platia iba malý príspevok na stravu - 30 eur za 3 týždne.

Ak máte záujem zúčastniť sa ho, pozorne si prečítajte priložený leták, kde nájdete aj kontakt na organizátorov.

POZNÁMKA SPRÁVCOV STRÁNKY: Pokiaľ nie je v texte uvedené niečo iné, kontakt k prihlasovaniu a ďalším informáciam získate tak, že kliknete na meno organizátora vedľa obrázku k podujatiu.