Jurek Jagucki, učiteľ Iyengarovej jogy z Poľska, držiteľ certifikátu Intermediate Senior III., Od roku 1981 praktikuje jogu a zenové meditácie. Je tiež fyzioterapeutom. Založil a vedie školu Iyengarovej jogy v Štetíne, a venuje sa aj výuke nových učiteľov. Pravidelne navštevuje Punu (India) aby dopÍňal svoje znalosti a skúsenosti v Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute, a budhistický kláštor v Okajame (Japonsko) za účelom meditácií u svojeho zenového majstra Roshi Shodo Harada. Jurek Jagucki je výnimočná osobnosť, pod jeho láskavým vedením strávime 7 dní .

Program kurzu:

Cvičenie ásan 2x denne. Meditácie 2-3x denne. Prednášky a čítanie textov. Hlavná časť programu je veľmi intenzívna, vstávame v skorých ranných hodinách a po prechádzke a rozcvičke vonku nasleduje meditácia. Po ľahkých raňajkách je zaradená hodinka práce pre miesto v ktorom sa nachádzame, potom je doobedňajšie cvičenie ásan cca 2- 2,5 hodiny. Po obede a obednej pauze prednáška a popoludňajšie cvičenie ásan a pranajámy cca 1,5 hodiny. Meditácie prebiehajú denne vo viacerých cykloch. Po tieto dni, t.j. 3-4 dni budeme v tichosti. Len keď umĺkne náš vnútorný komentátor máme možnosť priameho poznávania, príroda a prírodné prostredie nám bude k tomuto procesu pomáhať, budeme posilnení jej energiou, možno zistíme koľko enegie strácame rozprávaním zbytočne a koľko môžeme usporiť, keď sa ponoríme do vnútorného ticha.

Kurz jogy je určený ľuďom ktorí cvičia Iyengarovu jogu alebo majú pravidelnú prax v cvičení jogy aspoň 2-3 roky, cítia sa v dobrej fyzickej kondícii a sú pripravení zvládnuť aj náročnejšie ásany. Na ne sa budeme postupne pripravovať od tých jednoduchších ku zložitejším. Ásany budujú silné telo a pripravujú ho fyzicky i psychicky ako na pranajámu tak aj na meditáciu, ktorú robíme v sede alebo počas chôdze a má svoje pravidlá ktoré budú ozrejmené a vysvetlené.

CENA KURZU: 425,- Eur / v cene je kurzovné, ubytovanie, vegetariánska strava-plná penzia, organizačné náklady.

Informácie a kontaktná osoba: Sylvia Sternmullerová, Tel: +421908/897989 sylvia_sternmuller@hotmail.com

POZNÁMKA SPRÁVCOV STRÁNKY: Pokiaľ nie je v texte uvedené niečo iné, kontakt k prihlasovaniu a ďalším informáciam získate tak, že kliknete na meno organizátora vedľa obrázku k podujatiu.