Pozývame Vás na víkendovku venovanú hlavne jedlým rastlinám v prírode. Naučíme sa spoznávať divorastúce rastliny a zároveň aj bežné buriny, ktoré môžeme nájsť skoro všade, rovnako aj lesné aj lúčne druhy - a ako ich môžeme využívať. Budeme sa venovať hlavne rastlinám, ktoré môžeme jesť v surovom stave - ako šaláty a hlavne z nich budeme robiť zázračné zelene elixíry "green smoothies" z divorastúcich rastlín a ovocia. Aby sme podporili očistu a detoxikáciu tela nebudeme variť jedlá - celý deň budeme na zelených elixíroch a na "burine". Naučíme sa tiež spoznávať vtáčiky po hlase aj po vzhľade, keď sa nám ukážu. Po večeroch, ak bude záujem, môžeme si spraviť ohník lebo saunu a naučíme sa spoznávať hviezdy a súhvezdia (ak bude jasno).

UBYTOVANIE: vo vlastných stanoch alebo v slameno - hlinenom dome "Čerešňák" na karimatkach a vo vlastných spacákoch (obmedzený počet miest). Sprcha zatiaľ nie je (možno stihneme spojazdniť dovtedy solárnu), radi poradíme ako vyriešiť osobnú hygienu :-) 
Väčšinu času budeme tráviť vonku takže si doneste dobré oblečenie.
Hlavný program sa začína v sobotu ráno, takže najlepšie bude, ak prídete už v piatok.

CENA: Víkendovka nemá určenú cenu. Sami ju budete môcť ohodnotiť podľa pocitu vo forme daru.

Lektor: Bartek Dobrodej Krzewinski z Poľska, ktorý pred tromi rokmi prišiel na Slovensko (takže nebojte sa, budeme rozprávať po slovensky). Už vyše 15 rokov sa zaoberá divokými jedlými rastlinami, tomu tiež venoval svoju diplomovku a posledné dva roky robí ukážky jedlých rastlín v prírode na Slovensku.

O mieste konania: Brána je čarovné miesto na jednom z hrebeňov pohoria Javorie, vo výške 900 mnm, s rozlohou takmer 5 ha. Žije tu malé spoločenstvo ľudí, ktorí sa venujú prírodnému staviteľstvu, ovocinárstvu, permakultúre, remeslám, umeniu, osobnostnému rozvoju, budovaniu vedomých vzťahov a skúmaniu rôznych aspektov života na Zemi. Už v starých mapách bolo toto miesto označované ako "Na Bráne" a legendy (aj niektorí súčasníci) vravia, že je tu brána do iného sveta. Príďte sa presvedčiť, čo je na tom pravdy :-) 

Ako sa k nám dostať - určite vám pomôže táto mapa a informácie, čítajte prosím pozorne: http://www.zajezka.sk/sk/content/mapa 
Doplnenie: ak pôjdete MHD cez Kráľovú, stačí pokračovať peši rovno po hrebeni (a neodbočiť na Ekokomunita Sekier, Zaježová), cesta vyjazdená od terénnych vozidiel vás dovedie priamo na Bránu. Ak pôjdete z druhej strany, sledujte navigáciu na Sekier, odtiaľ vás už povedú farebné stužky. 

Prihlášky a otázky - volajte na číslo: 0907191215 alebo píšte cez FB Bartek Dobrodej Krzewinski alebo na mail: bartekkrzewinski@gmail.com

Tešíme sa na Vás!

POZNÁMKA SPRÁVCOV STRÁNKY: Pokiaľ nie je v texte uvedené niečo iné, kontakt k prihlasovaniu a ďalším informáciam získate tak, že kliknete na meno organizátora vedľa obrázku k podujatiu.