Kurz uprostred prírody, na krásnom mieste eko-usadlosti Sekier.

Ubytovanie na mieste a výborná strava, aj z domácich zdrojov.

Cvičenie je vhodné pre úplných začiatočníkov a zaujímavý aj pre ľudí, ktorí sa venujú rôznym iným cvičeniam a rozvojovým systémom.

Približný program kurzu:

piatok 26.7. 18:30 - 21:00

sobota 27.7. 9 - 12:30, 14 - 18h

nedeľa 28.7. 9 - 12h, 13 - 15hMálokto tuší o čom všetkom môže byť čchi kung. Pozývame Vás ho spoznať, zažiť a predovšetkým sa naučiť cvičiť. Od piatka do nedele môžete absolvovať približne 15 hodín výuky základov umenia vnútornej premeny. Na Sekieri, opäť pod vedením inštruktora školy - čchi kung čung juan ( zhong yuan qi gong - zyq ) Miroslava Chudeja.

ZYQ patrí medzi najstaršie a najkomplexnejšie liečebné smery - a doteraz živú školu tichého čchi kungu. Ktorá od dávnych dôb prináša zdravie, šťastie, poznanie, múdrosť, slobodu, umožňuje skutočnú premenu a rozvoj človeka.

Cvičíme jednoducho, pracujeme na vlastnej premene najmä tréningom vlastnej pozornosti - meditácii. Uvoľňujúcimi pohybovými – prípravnými, a účinnými základnými cvičeniami, ktoré postupne prinášajú mnoho benefitu do života. Prostredníctvom dávneho poznania o fungovaní ľudského organizmu sa vďaka cvičeniu vraciame naspäť k prírode. K prirodzeným kvalitám ľudskej existencie - ku šťastiu a slobode.Úvodný, prvý stupeň je zameraný na uvoľnenie tela - zlepšenie zdravia.

Zvyšujeme množstvo a kvalitu životnej energie a využívame ju k vlastnému ozdraveniu. Dosahujeme a udržiavame vnútornú rovnováhu organizmu. Dobré zdravie a dostatok energie je nie len dôležitý základ k šťastnému životu, ale aj k rozvoju človeka - k rozvoju intelektu, vnímania, posiľneniu ducha... V ZYQ od začiatku trénujeme myseľ. Zlepšujeme pozornosť, koncentráciu a schopnosť sa uvoľniť.

Čchi kung čung juan je výnimočný ohľadom výuky. Správnemu prevedeniu jednotlivých cvičení Vás naučí certifikovaný inštruktor zyq Miroslav Chudej. Vysvetlí Vám tiež význam cvikov a cvičenia celkovo. Dozviete sa mnoho zaujímavých a užitočných informácii v oblasti rozvoja človeka.

Organizácia:

Začneme v piatok večer, a s výukou a cvičením skončíme v nedeľu po obede. Prax a vysvetľovanie si spríjemníme výletmi do krásneho okolia. Budeme cvičiť aj vonku. Odporúča sa vhodné - voľné oblečenie, obuv, karimatka, meditačný vankúš alebo niečo podobné na sedenie. Bude možné sedieť aj na stoličkách.

Kurz je vhodný pre deti aj seniorov, náročnosti cvičenia sa netreba obávať. Vhodný aj pre len anglicky hovoriacich.

Ak budete mať problém s dopravením sa na miesto - prísť / odísť. Napíšte nám, pokúsime sa Vám pomôcť. Napíšte prosím, ak budete ochotní niekoho odviesť autom ( príp. naložiť cestou ).

Cena kurzu zahŕňa aj kvalitnú stravu z miestnych zdrojov ( vegetariánsku aj nevegetariánsku ) a ubytovanie. 10€ zľava, ak si prinesiete spacák a budete spať na sene alebo vo vlastnom stane.

Na miesto sa dá dostať len terénnym autom. Obyčajným autom sa dostanete cca 1km od miesta, nad Podsekier. Odtiaľ musíte prejsť pešo. Ak budete mať problém dostať sa na miesto alebo naspäť, dajte nám vedieť. Pokúsime sa Vám pomôcť.

Pre registráciu je treba uhradiť zálohu vopred na účet, viac info:

miroslav.zyq@gmail.com, 0944278814

https://www.facebook.com/zyqinstructormiroslav/

POZNÁMKA SPRÁVCOV STRÁNKY: Pokiaľ nie je v texte uvedené niečo iné, kontakt k prihlasovaniu a ďalším informáciam získate tak, že kliknete na meno organizátora vedľa obrázku k podujatiu.