Brána

Obrázok používateľa Brána
Telefón: 
+421908169029
Kontaktná osoba: 
Tomáš Bužek
Web stránka: 
www.brana.info

Na Bráne je priestor, kde skúmame Život. Hľadáme spôsoby otvorenej komunikácie so všetkými bytosťami, hľadáme cesty k pravdivosti v dôvere a odovzdaní sa prúdu Života, cesty k dvíhaniu vedomia, k synergii. Okrem iného sa venujeme budovaniu spoločenstva, prírodnému staviteľstvu, záhradám, umeniu, intuitívnej pedagogike a iným formám neformálneho vzdelávania...

Súvisiaci obsah

13. 12. 2014, Fotky, Mirec Kašiak

Slamené domy v Zaježovej

Zaježová je známa aj ako miesto, kde sú prvé slamené domy na Slovensku. Okrem menších experimentálnych stavieb sa tu nachádzajúštandartne veľké a vybavené rodinné domy, kde izoláciu stien tvoria slamené balíky. Spolu sú tu zo slamených balíkov postavené štyri veľké obytné domy, päť menších obývaných domov, tri stavby, ktoré slúžia na iné účely a jedna budova (Vzdelávacie centrum) použila slamené balíky na izoláciu časti stien. V Zaježovej sú tiež organizované exkurzie a praktické workshopy, ktorými sa táto technológia už od roku 2001 šíri do iných častí Slovenska.

O nás

Táto stránka vznikla a je prevádzkovaná vďaka podpore tu pôsobiacich občianskych združení a časti miestnych obyvateľov, ktorí sa cítia byť súčasťou komunity Zaježka. Komunita Zaježka je neformálnou skupinou aktívnych ľudí zo Zaježovej a blízkeho okolia, ktorí spolupracujú a zapájajú sa do miestneho spoločenského diania.

NOVINKY ZO ZAJEŽKY EMAILOM

Pokiaľ Vás stránka Zaježky zaujala a chcete mať prehľad o novinkách na nej, prihláste sa k odberu správ z nej vpísaním Vašej emailovej adresy do kolónky nižšie. Približne raz mesačne dostanete súhrn informácií o nových článkoch, podujatiach, ponukách a ďalších novinkách.

Prihlásenie