Languages

Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica

Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica's picture
Telefón: 
+421(0) 2 5296 29 29
Web stránka: 
www.zivica.sk
Adresa: 
Vysoká 18, 811 06 Bratislava
IČO: 
35 998 407
DIČ: 
2 021 542 534
IČ DPH: 
SK2021542534

Živica je mimovládna nezisková organizácia, ktorá inšpiruje k zmene. Venujeme sa vzdelávaniu, ekoporadenstvu a ponúkame priestor na hľadanie seba samého. Nájdete nás v Bratislave, Zvolene a vo Vzdelávacom centre Zaježová.

Chceme pomáhať tvoriť svet, v ktorom je každý človek inšpirovaný k hľadaniu vlastnej prirodzenosti. Veríme, že príroda vie ľudí mnohému naučiť. Problémy životného prostredia sú výzvou k tomu, aby sme svoju pozornosť obrátili dovnútra nás samých. Povrchné riešenia nebudú stačiť. Ten, kto dosiahol vnútorný pokoj a múdrosť môže byť najväčším prínosom pre ochranu životného prostredia.

Zmena prichádza zvnútra

 

Poslanie
Veríme, že jeden hlboký zážitok mení človeka zásadnejšie ako štúdium mnohých kníh. Učíme preto tak, aby sme oslovovali nielen intelekt, ale celú ľudskú bytosť: prinášame inšpiratívne cesty vo vzdelávaní, nabádame k zodpovednej spotrebe a vedomej skromnosti. ukazujeme smer, prinášame príklady, ponúkame praktické riešenia povzbudzujeme ľudí, aby hľadali vlastnú cestu k svetu založenému na slobode, zodpovednosti a úcte

Naše hodnoty

Rešpekt ku slobode každého jedinca - veríme, že každý má právo hľadať vlastnú cestu zodpovednosť voči ostatným ľuďom a prírode okolo nás – vnímame ju ako nedeliteľnú súčasť slobody úcta ku všetkému živému, pretože všetko živé pramení z jediného bytia.

Súvisiaci obsah

13. 12. 2014, Video, Soňa Sadloňová ...

Happy - video of Zajezka School

Video using song "Happy" from  Pharella Williams with children of Zajezka School and their parents.

12. 12. 2014, Gallery, Mirec Kašiak

Third stage of renovation of Educational Centre Zaježová (2008-2013)

Educational Centre in Zaježová serves as a base for workshops and seminars since early 1990s. The building was continuosly renovated but biggest changes had happen  when local NGO Pospolitosť pre harmonický život invited for cooperation big nation-wide operating NGO Živica. They managed to get financial resources from different donors (Norway grants, UNDP, Swiss grants, EU crossborder cooperation with Hungary etc.). Thanks to this they could make rooms for accommodation and workshops, toilets, showers, new roof-cover, building insulation etc.

About us

This page was created and is maintained thanks to support from local NGOs and part of local inhabitants who belong to Zaježka Community. Zaježka Community is informal group of local active people, who cooperate and participate on social life in Zaježová.

ZAJEŽKA NEWSLETTER

Pokiaľ Vás stránka Zaježky zaujala a chcete mať prehľad o novinkách na nej, prihláste sa k odberu správ z nej vpísaním Vašej emailovej adresy do kolónky nižšie. Približne raz mesačne dostanete súhrn informácií o nových článkoch, podujatiach, ponukách a ďalších novinkách.