Languages

Ponuka ubytovania

 
Ponuka ubytovania Modrá farma

FARM PRODUCTS
Three accommodations
Cosy accommodations at the countryside of Slovakia
 

 Holiday  home
"Pumpkin"

Tiny house
"Pear"

Tiny house
"Cherry"

 
Camping pitch in Zajezova
New:
Now available; camping pitches in the beautiful nature of Zajezova. Camp now in the beautiful colors of autumn. 

www.modrafarma.com

Viac informácií...
     
Accomodation in a traditional shepherds hutt

ATTENTION ! We are currently not offering any further accomodation in Pastiaren in 2020. This is valid until further notice. Thank you for understanding...

 

<We offer accomodation in this 19th century traditional Slovak shepherds hutt which is situated about 100 meters away from the Sekier farm house, on a secluded little mountain meadow with a stunning view of the valley of Zajezova.

Viac informácií...
  
Apartment House Swallow

(Translation is not available yet) Dovolenkový dom / penzión Lastovička ponúka komfortné ubytovanie pre páry a malé rodiny, ktoré chcú skúsiť niečo iné ako zvyčajne. Tu sa môžte potešiť časom stráveným v prírode a uniknúť zo zhonu bežného života. V tomto kraji sa dá veľa vidieť a zažiť. Radi Vám pomôžeme naplánovať Vaše výlety, občas sů tu i organizované aktivity.

Viac informácií...
      
Meditation Retreat

(Translation is not available yet) Meditačné ústranie poskytuje bezpečný priestor, na tichom mieste v samote prírody, pre hlboký relax, sebapoznanie, aj pre pravdivosť meditačného vhľadu.

Viac informácií...

About us

This page was created and is maintained thanks to support from local NGOs and part of local inhabitants who belong to Zaježka Community. Zaježka Community is informal group of local active people, who cooperate and participate on social life in Zaježová.

ZAJEŽKA NEWSLETTER

Pokiaľ Vás stránka Zaježky zaujala a chcete mať prehľad o novinkách na nej, prihláste sa k odberu správ z nej vpísaním Vašej emailovej adresy do kolónky nižšie. Približne raz mesačne dostanete súhrn informácií o nových článkoch, podujatiach, ponukách a ďalších novinkách.