Čarovar - cooks


(Translation is not available yet) K príjemnej domácej atmosfére Vzdelávacieho centra Zaježová prispieva aj Čarovar - labužnícka vegetariánska kuchyňa. Kuchári priam čarujú tradičné aj netradičné recepty v pôvodnej kuchyni s pecou na drevo. Pri varení sa inšpirujú rôznymi systémami, ako makrobiotikou, čínskou medicínou, ale aj klasickou slovenskou kuchyňou, prípadne receptami z iných krajín.

Na čom im pri varení záleží?

  • na pestrej ponuke a dostatočnom množstve kvalitných surovinách (v rámci možností sa snažíme používať lokálne dopestovanú zeleninu a ovocie, sezónne produkty, niektoré v bio a Fair trade kvalite)
  • na nepoužívaní priemyselných polotovarov a chemických prísad
  • na spolupráci so zaježovskou potravinovou bankou
  • na uprednostňovaní slovenských výrobkov pri nákupe v supermarketoch
  • na minimalizácii odpadu z obalov

Čarovar varí predovšetkým pre Vzdelávacie centrum Zaježová, avšak po dohode (aspoň deň vopred) môže pripraviť stravu aj pre hostí, ktorí nie sú ubytovaní vo Vzdelávacom centre.Súvisiace kontakty
Vzdelávacie centrum Zaježová's picture
Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica's picture
Oblasť, z ktorej je ponuka
Zaježová

About us

This page was created and is maintained thanks to support from local NGOs and part of local inhabitants who belong to Zaježka Community. Zaježka Community is informal group of local active people, who cooperate and participate on social life in Zaježová.

ZAJEŽKA NEWSLETTER

Pokiaľ Vás stránka Zaježky zaujala a chcete mať prehľad o novinkách na nej, prihláste sa k odberu správ z nej vpísaním Vašej emailovej adresy do kolónky nižšie. Približne raz mesačne dostanete súhrn informácií o nových článkoch, podujatiach, ponukách a ďalších novinkách.

User login